O autorze
Dodatki na bloga
WYRÓŻNIENIE: To i Tam
RSS
czwartek, 14 października 2010
Harry Potter - Tiara Przydziału

Dobry wieczór:)

Mały wpis dodaję z powodu złego samopoczucia. Dziś przedstawię zestaw z serii Harrego Pottera. Przypuszczam, że młodsi czytali książki lub oglądali filmy. Dla starszych małe wyjaśnienie:)

Harry Potter to czarodziej, który dowiedział się o swoich zdolnościach w dniu jedenastych urodzin. Został zabrany przez olbrzyma o imieniu Hagrid do szkoły magii, czyli Zamku Hogward. Każdy uczeń został przyporządkowany do jednego z czterech Dormitoriów (pokoje) Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin,Gryffindor. Młody czarodziej nakładał mówiącą Tiarę (czapkę), która ustalała najbardziej odpowiedni pokój do zamieszkania.Bardziej już nie będę się rozpisywać:)

Mój dzisiejszy zestaw to właśnie ta akcja z filmu. Zestaw z 2001 roku, jego nazwa to Sorting Hat a numer: 4701.

 

 

 

Gryffindor, jego zwierzęciem jest lew.

 

 

Zwierzęciem Slytherinu jest wąż.

 

 

Ravenclaw, jego zwierzęciem jest orzeł.

 

 

Zwierze Huffelpuffu to borsuk. Jak dla mnie na borsuka to nie wygląda ale może ktoś się go na tym zdjęciu doszuka:)

 

 

Każdy z czarodziejów może posiadać jakieś zwierze, Harry dostał od Hagrida białą sowę.

 

 

I wreszcie nasz Harry, na początek w Tiarze a na kolejnym zdjęciu już standardowo.

 

 

 

Na koniec jeszcze pelerynka.

 

 

Jeszcze zdjęcie zrobione przez mojego faceta:) I dobrej nocki życzę:)

 

 

 

22:08, aleksja1988
Link Komentarze (5) »
środa, 13 października 2010
Roszpunka

Żeby dziewczyny nie były smutne dziś na "tapecie" będzie Barbie. Roszpunka, jej oryginalna nazwa to Ropunzel a jest z 1997 roku. Zachwyca mnie wieloma elementami. Szczególnie długością włosków, które moim zdaniem do dnia dzisiejszego wyglądają wspaniale.  A także jak bardzo podobają mi się jej wyjątkowe usta, są koloru delikatnego różu a podkreślone ciemniejszym, a przede wszystkim laleczka nie pokazuje zębów:) Oczy niebieskie podkreślone delikatnym różem, brwi jasno brązowe z pojedynczymi ciemno brązowymi włoskami. Ogólnie patrząc na nią, wydaje mi się, że jest zbyt smutna, może to właśnie dlatego, że brak tego wyjątkowego uśmiech, który w większości lalki posiadają. Lecz nawet to nie ujmuje jej klasie:) Niestety sukienki nie posiadam, dlatego też sukieneczka w którą jest ubrana pochodzi z innej kobietki. Barbie, której sukieneczkę posiada to Swan Lake Barbie.

 

Laseczka w całości

 

 

 

Śliczne usteczka i oczka

 

 

 

Jej włoski są dłuższe niż jej ciało, nie były od nowości skracane

 

 

 

Niestety dłonie lalki nie są tak ładne, zostały pogryzione, ale i tak jestem z laki bardzo zadowolona.

 

 

 

I jeszcze odpoczynek po sesji

 

 

Zapraszam do komentowania, pomocy, zachęcam do uwag, porad, chętnie coś zmienię jeśli coś innego będzie się wam podobało. I zapraszam jutro:)

wtorek, 12 października 2010
Pierwsza notka:)

Pierwsza notka będzie o Lego. Posiadamy (posiadamy ponieważ zbieram klocuszki z moim facetem) ich ogromną ilość. Część z nich jest oryginalna, a część ma np pozmieniane główki, często tak jest, że kupując jakieś zestawy używane brakuje części, ręki, głowy itp. więc sami staramy się dopasować coś ciekawego.

Ryczerze które dziś przedstawie pochodzą z nowej serii CASTLE, wiele jest takich zestawów, więc konkretnie nie napiszę z którego:)

 

 

Tutaj hełm i jego toporek:)

 

 

Kolejny z rycerzy, tym razem na koniu

 

 

A tutaj z dzidą

 

 

I ostatni z tej serii, którego przedstawię. Głównie robiliśmy takich łuczników. Takie ryczerzyki są też w rydwanach. Ja akurat wynalazłam jednego z mieczem a nie łukiem:)

 

 

Dodam jeszce jedno zdjątko, pokazujące trzech z dzisiejszych modeli:)

 

 

Na dzisiaj tyle zdjątek. Dodam jeszcze, że wszystkie zdjęcia które tutaj będę dodawać są moje:) Zapraszam do komentowania. A jutro przypuszczam, że pojawi się kolejny wpis:)

Tagi: Castle rycerz
12:39, aleksja1988
Link Komentarze (5) »
środa, 06 października 2010
Witam :)

Witam wszystkich serdecznie :)

Na początek może kilka słów o mnie, jeśli ktoś oczywiście jest zainteresowany:)

Mam na imię Izabela, jestem studenktą pierwszego roku filologi angielskiej, mam 22 lata moim hobby jest czytanie książek, kolekcjonowanie lalek Barbie a także klocków Lego, jak widać w tutule blogu:)

Bardzo zaciekawiły mnie inne blogi dotyczące tych właśnie pasji, więc postanowiłam i rozpocząć pisanie swojego:) Nie mam pojęcia jak często będę się tutaj pojawiać, aczkolwiek będę na pewno się starać jak najczęściej. Chciałabym także prosić wszystkich o pomoc, jeśli oczywiście będziecie w stanie podpowiedzieć jaki np rocznik, co wam się nie podoba itd:)

Więc zaczynajmy, zapraszam serdecznie, mam nadzieję, że się spodoba:)

Pozdrawiam:)

 

15:38, aleksja1988
Link Dodaj komentarz »